Ahoj. Vítám na našich stránkách pro všechny milovníky studených čumáčků a ušounů ušatejch! Usmívající se

Říjen 2008

Něco málo o mně

29. října 2008 v 14:11 | Radka.L |  Něco málo o mě

Jsem bernský honič,jmenuji se Endymion Olaska paníci my říkají Čárlí.Narodil jsem se 2.7.2006 v Litomyšli.Maminka je Xita z Krásného Lesa a tatínek Sandokan de la Resega,až ze Švýcarska.Mám 3 brášky,jmenují se:Edriantus,Erinus a Erantys a 2 sestřičky:Eria a Eurya.

další zajímavé odkazy

25. října 2008 v 20:51 | Radka.L |  Odkazy a stránky
klub honičů-Praha : http://www.klubhonicu.com/
Chovná stanice dalmatinů a bernská honička až z Holandska : http://www.generanova.nl/

7 memoriál Dr. Urbana

23. října 2008 v 12:54 | Radka.L |  Ocenění
Memoriál Dr.Urbana 18.10.08

Složili jsme zkoužku BZH v 2 ceně

disciplíny:vodění ne řemeni 3
stopa 4
odložení 4
chování u kusu 3
poslušnost 4 Celkem 205 bodů.

Složili jsme zkoušku BZH v 2.ceně

21. října 2008 v 12:56 | Radka.L |  Výcvik
Dne 18.10.08. se konal 7.ročník Memoriálu Dr.Urbana,v honitbě MS Vlastějov.
Tak jsme se opět vydali na jih.Počasí nám přálo.Akce se zúčastnilo 6 pejsků:2 baseti,štýrský brakýř,sedmihradský honič,bigl a my s bernským honičem.Pesani byli hodní a vůdci sympatyčtí.A ranní nástup před zahájením memoriálu.
Ředitel akce Jiří Nejedlý nám představil rozhodčí.A slavnostně zahájil 7 ročník memoriálu.


Následoval přesun do lesa,na místo kde se konali všechny disciplíny.
V tomto pořadí:
vodění na řemeni
stopa
odložení(jednotlivě)
chování u kusu

Čekání nám zpříjemnilo dobré občerstvení klobása,pivo... .
Vše je hotovo páni rozhodčí seznamují vůdce s jejich výsledky a body.

Poslední nástup a slavnostní vyhlášení vitězů a rozdávání cen,no a že jich bylo.

Akci považuji za super zdařenou a organizačně velmi dobře zvládnutou.Nemohu najít žadný zápor,až na jeden traktor.Totiž při disciplíně,vodění na řemeni jel okolo traktor a náš milý Endymion se zastavil a čuměl na něj-škoda.Za vodění jsme dostali 3 a tím pádem se sen na první cenu rozplynul.Stopu zmákl za 4 to ho baví.Odložení z toho jsme měli největší obavy opět 4-super.Chování u kusu 3,je to těžká disciplína,hlavně pro ty,kteří se dostanou k prasátku jen na výcvikovém dni.Poslušnost 4. Celkem 205 bodů.Takže --- BZH v 2.ceně --- Byl to moc hezký den,plný zážitků a emocí.Na konec jsme sešli u pivečka a vše jsme podrobně probrali s ostatními.
Především chci poděkovat paní výcvíkářce Olze Vaňkové za dobré rady a pomoc při přípravě a výcviku psa na složení zkoušek.Děkujem táké Jiřímu Nejedlému za ochotu,rady,také pomoc s výcvikem.Hlavně za přísun spárků.A za hezkou sobotu.Další foto.

Jedna perlička:Náš Endymion má předzívku Endyaron,to je výsledek večerních oslav složení barvářské zkoušky.
Vítězka

Poslední stopování před zkouškama

14. října 2008 v 15:17 | Radka.L |  Výcvik
18.10. nás čeká barvářská zkouška honičů.Cvičili jsme,jak to šlo.Je nedělní,krásné,barevné,podzimní odpoledne a my vyrážíme naposledy cvičit stopu.

Nejdříve musí Tom rozmotat stopovačku,uložila jsem jí zamotanou,no jo no.


A jdou na to !


Čárlí má stopu... .Pání,ty dva hnali,já za nima s foťákem a marnou touhou to vše zdokumentovat a vyfotit.Úkol to je přetěžký,vše se odvíjelo,tak rychle.Témeř všechny fotky jsou rozmazané,zkrátka-fofrakce.


Našel to, jó!!!


Procházka za odměnu.

Na konec opět póza,tentokrát s páníčkem.

Procházka v listopadu 06

10. října 2008 v 13:27 | Radka.L |  Procházky v našem okolí
Když je hezký podzimní den,prostě vás to vytáhne z doupěte ven.Tak jdem!
Další foto.

Procházka 8.10.08

9. října 2008 v 11:56 | Radka.L |  Procházky v našem okolí
Panička měla dlouhou chvíli,tak jsme na procházku vyrazili.Přes louku do lesa jsme se vydali.


V lese to tak voní.


Nerad cvičím odložení.

Na konec ,póza na pažezu.

Čárlí a lidská smečka

8. října 2008 v 12:52 | Radka.L |  Něco málo o měJsme celkem početná smečka.2 dospělí, 3 děti a babička Karla.
Moje smečka je taková bláznivá a veselá.Škoda že všichni furt někam chodí,do práce,do školy.Než se všichni vrátí,jde se mnou babička ven,nebo na zahradu,někdy mi dá i fazolačku,pání to je dobrota.S páníčkem Tomem chodím na houby a podobně.Jenom Tom mě pustí v lese na volno,nikoho jinýho moc nechci poslouchat.Cvičíme spolu odložení někdy stopu,trénujem na zkoušky.Radka mě taky pouští,ale né v lese,no jo jsem zkrátka rošťák.Panička mě nejvíc rozmazluje,věčně jsem u ní na klíně a rád se s ní mazlim.S paničkou špacírujem po výstavách,někdy mě to baví a někdy ne.Ale já to pro ní udělám.S Verunkou chodim ven nejčastěji,ale jen na vodítku,ale zato ještě s jednou fenkou a to je zábava.Někdy strávíme s dětma venku celý odpoledne.Bára se Štěpánem mě venčí jen o výkendu,ale i to je dobrý.V naší smečce jsem rozcapenec číslo jedna,mám se prostě dobře.Přesto všehno rád zdrhám.Když jde okolo nějaká ta fešná fenka,přeskočím plot a tradááá.Nevim proč to těm lidem vadí,já se pokaždé vrátím.Někdy za hodinku,někdy za půl,jak se mi zrovna chce.Rád se venčím sám,když si mě nikdo nevšímá skočím na kliku,otevřu dveře a jsem v tahu.Někdy pustim psy u sousedů a jdem všichni.A to je asi vše o me rodině.Další foto.

Čarlí a páníčci

Ze života štěněte

6. října 2008 v 19:56 | Radka.L |  Něco málo o mě

U maminky v doupěti.


Narodil jsem se Xitě 2.7.06. v Litomyšli.První dny svého života jsem strávil se svými čtyřmi sourozenci.Prali jsme o cecíky,různě jsme dováděli skotačili.Tahali se za uši,ocas a podobně.Spokojeně jsme rostli a přibívali na váze.Panička Eva na nás tleskala a volala pejsi,pejsi!A dala mi krásné jméno Endymion.
Jednoho dne se tam objevili úplně cizí lidé,hned jsem si je musel očuchat.Ta holčička,ta se mi líbí.Tak jme si chvíly hrali,já a mí sourozenci jsme bojovali o přízeň té malé slečny.Až najednou mě vzala do náruče a někam mě odnáší.Odnáší mě do auta.Páni,jeli jsme moc dloho.Cestou jsem si asi 2 krát zdřímnul a 5 krát pozvracel.Koukám kde to jsem,kde je máma a bráchové a ségry?Tolik otazníků.Byl večer,tak jsem se těm lidem zavrtal pod deku a spal,až do rána.
Uběhl 1-3dny a pochopil jsem,že tito lidé jsou má nová lidská smečka a mí páníčci.Kápo je Tom,Radka mi dává dobroty a rozmazluje mě.No a ta holčička Verunka.Jé co mi se spolu nablbnem.
Tak dělám loužičky,někdy i bobek,nevim proč jim to vadí?Vždy dostanu pozauši.Když jdou všichni do práce a do školy,vůbec mi neutíká čas,tak jdu něco hryzat.Nejdřív kytky,to je žúžo!Schodim, rozbiju květináč,pak tu kytku odtáhnu na postel rozcupuju,aby věděla jakej jsem drsňák.Pak ohryžu postel,bačkory,Verunce plyšáky,kabel u žehličky,sluchátko od telefonu a zlatý hřeb žaluzie.
Uběhl nějakej ten čásek a já jsem při značkování zvedl zadní nožku-páni,tak to jsem frajer.Od té doby začli mizet loužičky,až zmizely úplně.A když nedělám loužičky,nejsem štěně,ale psí puběrťák. Další foto.

Naposledy se sourozenci.

Tak a to je můj nový domov(postel).To byla dlouhá cesta,musim si zdřímnout.